20.09.2020 – XXV Niedziela Zwykła

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Mateusza Apostoła – patrona celników i Krajowej Administracji Skarbowej; w środę – św. Ojca Pio – zakonnika, kapłana, stygmatyka, w sobotę – św. Kosmę i Damiana – lekarzy i męczenników.
  2. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku II (kontynuacja).
  3. Spotkanie dla nowych kandydatów (rocznik 2005 i starsi), którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę 27.09. po Mszy Św. o godz. 11.00. Deklaracje można już teraz pobrać w zakrystii.
  4. Również dziś po Mszach Św. odbywa się zbiórka do puszki na utrzymanie Seminarium Duchownego w Elblągu.
  5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy Św. o godz. 18.00.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o tym jak wyglądał Jezus Chrystus, w tym o najnowszej komputerowej rekonstrukcji twarzy Zbawiciela; o polskim odcinku Drogi św. Jakuba prowadzącej do Santiago de Compostella; a także o 17 września 1939 roku, czyli 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Zachęcamy do lektury!
  7. Seminarium Duchowne w Elblągu nadal czeka na kandydatów do kapłaństwa: II termin rekrutacji od 22 września do 5 października. Zachęcamy też do podjęcia studiów teologicznych w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie. Studia te przygotowują do podjęcia pracy jako nauczyciel religii. Szczegóły w Internecie.
  8. Jest dużo intencji wolnych w ostatnim czasie, dlatego zachęcam do zamawiania Mszy Św. w intencji ważnych dla nas spraw lub za naszych bliskich zmarłych.