17.01.2021 – II Niedziela Zwykła

1. W Kościele w Polsce obchodzimy dziś Dzień Judaizmu. Natomiast jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9).
  2. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.
  3. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. Tego dnia również zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Spowodowało ono duże straty materialne i zniszczenia. Zginęli ludzie. Tysiące osób pozostało bez dachu nad głową. O wsparcie potrzebujących apeluje i prosi Biskup Elbląski.
  4. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane na Kościół, mimo że kolęda jest w tym roku odwołana. Wpłynęło 15 ofiar na łączną kwotę 2330 zł. Środki te przeznaczone są na dokończenie ocieplenia kościoła.
  5. Bardzo dziękuję ks. Łukaszowi za ufundowanie chrzcielnicy do naszej świątyni.
  6. Dziękuję również panu Krzysztofowi za wykonanie nowego katafalku oraz stojaka na kadzielnicę. Bóg zapłać.