31.05.2020 – Zesłanie Ducha Świętego

1. Od wczoraj zostały zniesione limity uczestników zgromadzeń liturgicznych z zachowaniem jednak obowiązku utrzymywania bezpiecznego dystansu.
  2. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, a po Mszy Św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Z powodu ciągle istniejącego zagrożenia epidemiologicznego nie będzie do wakacji wizyty u chorych.
  5. Następna niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Adoracja NS od godz. 7.00, a o godz. 7.45 zmiana tajemnic ŻR. (W Łącznie adoracja o godz. 9.15)
  6. Również w następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  7. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa – w tygodniu po wieczornej Mszy Św.
  8. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o dzieciach ogłoszonych przez Kościół świętymi i błogosławionymi, wywiad z wybitnym kardiologiem prof. Zembalą o pandemii, odmrażaniu gospodarki i wrażliwości rodzinnej, oraz przepis na deser truskawkowy. Zachęcamy do lektury!
  9. Msza Św. w niedzielę o godz. 11.00 transmitowana jest na żywo na naszej stronie facebooku: