Ogłoszenia parafialne

04.06.2023 – Uroczystość Trójcy Świętej

  1. Dziś od godz. 7.00 zapraszam na adorację NS. O godz. 7.45 (9.15 w Łącznie) zmiana taj. ŻR.
  2. W piątek o godz. 18.30 odbędzie się próba do Bierzmowania.
  3. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie procesja ulicami naszej dzielnicy. Ołtarze zlokalizowane będą wzorem lat ubiegłych: na ul. WP przy sklepie p. Kołtka (Łączno), na ul. Krasińskiego (mieszkańcy Chodkiewicza), na placu Gdańskim (Jurki), na ul. Żeromskiego (ul. Śląskiej)
  4. Jest dyspensa Księdza Biskupa Elbląskiego na piątek po Bożym Ciele. Tego dnia możemy więc spożywać pokarmy mięsne. Ksiądz Biskup prosi jednocześnie, by pamiętać o jałmużnie dla biednych i potrzebujących.
  5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy Św.
  6. Od 7 czerwca do 10 lipca trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Klerycy seminarium są jednocześnie studentami Wydziału Teologii UWM w Olsztynie. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.
  7. 18.06. w naszej parafii odbędzie się wizytacja biskupa Wojciecha Skibickiego. Na Mszy Św. o godz. 13.00 udzielony zostanie s. Bierzmowania. O godz. 14.15 odbędzie się Festyn parafialny. Zachęcamy również do włączenia się w organizację poprzez piecznie ciast, pomoc przy obsłudze, wsparcie materialne i finansowe.
  8. W lipcu nie będzie niedzielnej Mszy o godz. 13.00