28.04.2024 –V Niedziela Wielkanocna

1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy o godz. 11.00.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Katarzynę ze Sieny, w środę św. Józefa Robotnika, w czwartek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła
  3. 1. maja wzorem lat ubiegłych będziemy gościć pielgrzymów zmierzających do Gietrzwałdu. Jeśli ktoś gotów byłby przyjąć pielgrzymów na nocleg proszę o zgłoszenie do ks. proboszcza.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz święto narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas tego dnia post piątkowy.
  5. Wizyta u chorych ze względu na przypadającą w piątek uroczystość odbędzie się w sobotę od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych telefonicznie (511 528 073) lub w zakrystii.
  6. W sobotę wspominamy św. Floriana męczennika, patrona strażaków, którym składamy już dziś serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i sił w trudnej służbie potrzebującym i poszkodowanym. Niech św. Florian ma w opiece także Wasze rodziny!
  7. Od środy rozpoczyna się miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską w naszym kościele odprawiamy codziennie o g. 17.30. Odmawiajmy też litanię do Matki Bożej w naszych rodzinach oraz przy krzyżach i kaplicach.
  8. W najbliższą niedzielę zapraszamy na adorację NS od godz. 7.00. O godz. 7.45 zmiana tajemnic ŻR (w Łącznie o godz. 9.15)