19.05.2024 –Zesłanie Ducha Świętego

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  2. Dziś po Mszach Św. odbędzie się zbiórka na kwiaty do dekoracji kościoła.
  3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek natomiast wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W niedzielę za tydzień – uroczystość Trójcy Przenajświętszej
  4. W najbliższy piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się świecenia diakonatu, a w sobotę święcenia prezbiteratu. Kandydatów do święceń otoczmy naszą serdeczną modlitwą. Jednocześnie przypominamy, że nasze seminarium duchowne w Elblągu rozpoczyna okres rekrutacji na studia.
  5. Do piątku trwa w naszej parafii Biały Tydzień. Dzieci, które przystąpiły wczoraj do I Komunii Św. zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i Mszę św.
  6. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 30.05. Ołtarze zlokalizowane będą wzorem lat ubiegłych: na ul. WP przy sklepie p. Kołtka (Łączno), na ul. Krasińskiego (mieszkańcy ul. Wojska Polskiego), na placu Gdańskim (Jurki), na ul. Żeromskiego (mieszkańcy ul. Żeromskiego)
  7. Ks. Sławomir z parafii Św. Józefa organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 01.06. br. Jest to okazja do bycia we wspólnocie z innymi, słuchania ciekawych treści, modlitw oraz śpiewów z tańcami. Koszt wyjazdu 150zł.
  8. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o g. 17.30.